Vybíráte dětskou postel se zábranou? I na materiálu záleží

Dětská postel se zábranouMateriál je jedním z důležitých kritérií, které byste měli znát při výběru dětské postele. Nejde jen o to, jaká postel se vám hodí do interiéru, ale i o cenu a kvalitu dané dětské postele se zábranou. Materiál se hodně podílí na ceně a kvalitě postele, proto nevybírejte jen podle vzhledu, ale také podle výhod jednotlivých materiálu. Většina materiálu malé děti většinou snese, ovšem pokud se vaše dítě rádo vyblbne a skáče s kamarády po posteli, je vhodné volit lehce předimenzovanou a kvalitně provedenou dětskou postel se zábranou, ovšem v tomto případě bych moc blbnutí na posteli nedoporučoval, dost často to vede k úrazu.

Kovová dětská postel se zábranou

Obliba kovových postelí pro malé děti je poměrně malá, především z důvodu nevhodnosti tohoto materiálu pro ně, kov není zrovna nejpříjemnější materiál, nikdy nevíte, co vaše dítě napadne dělat. To samé platí i o vhodnostech spojů na takovéto posteli, pokud se nejedná o hodně kvalitní postel, často u šroubovaných kovových dětských postelí se zábranou dochází k rozviklávání a vrzání spojů.

MT nábytek - prodejce postelí se zábranou

Dřevěná dětská postel se zábranou

U dřevěných postelí je důležité vybrat, jestli chceme postel z masivu (přírodní dřevo) nebo laminátu, pod tlakem lisované a slepené piliny s třískami. Toto rozhodnutí je poměrně důležité a je odvozeno od vkusu každého člověka a také od částky, kterou je za nákup postele ochoten vynaložit.

Dětské postele se zábranou z masivu

Tento typ posteli má jednu velkou nevýhodu. Tyto postele v 90% nebudou nijak příliš pěkně vzhledově navrženy, nejspíše u nich bude kladen důraz na to, aby bylo vidět právě pravé dřevo. Proto moc nepočítejte s různými živými odstíny a dětskými obrázky, ale spíše s odstíny v tónech přírodního dřeva. Dětská postel se zábranou z masivu většinou bývá poměrně pevné a robustní. Bohužel pravé dřevo a často robustnější konstrukce se poměrně viditelně projeví na ceně samotné postele. U dřevěných postelí se zábranou z masivu je nejčastějším materiálem smrkové, případné bukové dřevo. Smrkové postele jsou specifické svou viditelnější kresbou. Bukové zase nevýraznou kresbou a téměř jednotnou barvou.

Dětské postele se zábranou z lamina

U těchto postelí nejsou problém nejrůznější barevné variace, lamino je materiál, na kterém se dá vymýšlet a realizovat téměř cokoliv. Ve většině případu se jedná o pod tlakem lepený dřevený prach a piliny, který je následně potáhnut fóliemi s nejrůznějšími vzory. Takovéto postele mají bohužel jednu nevýhodu, laminát je často spojován právě lepením a nejrůznějšími čepy. Bohužel u postelí mnohdy dochází k jeho uvolňování a následnému rozviklání. Ovšem existují i dětské postele se zábranou z hrubšího laminátu s lepšími spoji, které již něco vydrží. Hlavní výhodou je opravdu možnost nejrůznějších barevných variací a obrázků přímo na ploše lamina. Další výhodou je poměrně příznivá cena, laminátových výrobků. Pokud je pro vás důležitá cena, volil bych právě postel z lamina, je dost pravděpodobné, že Dětská postel se zábranou z lamina bude levnější než dětská postel se zábranou z masivu a to mnohdy až o polovinu ceny.