Vybíráme dětskou postel se zábranou

Dětská postel se zábranouDětské postele se zábranou je důležité vybírat velice pečlivě, především z důvodu, že se jedná o postele pro naše nejmenší. Při výběru je důležité klást důraz na kvalitu, bezpečnost a záliby vašeho dítěte. Proč dítěte? Právě proto, že dětská postel se zábranou je vhodná především pro malé děti, které se během spaní neustále převalují a zábrana tak zabezpečí jejich bezpečný spánek. Díky tomu, že je vaše dítě v bezpečí a nemusíte se bát, že v noci spadne z postele, můžete vy i váš potomek usínat s klidem a dopřát si tak kvalitní spánek.

Jak vybrat správnou dětskou postel se zábranou?

Je důležité klást důraz na věk a velikostní proporce vašeho dítěte. Při výběru dětské postele se zábranou musíte klást důraz, na provedení postele. A to nejen na velikost postele, důležitý je materiál, případně barevná varianta. Důležité je také, jestli chcete postel s přistýlkou, bez ní nebo například dětskou postel se zábranou a úložným prostorem. Důležité je také zvolit na jaké období postel kupujete, dle toho volte nějaké neutrální vzhledové provedení. Případně vybírejte dětskou postel se snímatelnou zábranou, staršímu dítěti už určitě nepřijde zábrana důležitá ba naopak spíše zbytečná a překážející.

MT nábytek - prodejce postelí se zábranou

Délka zábrany u dětské postele

Existují postele, které mají zábranu po celé délce, případně postele, které mají zábranu pouze po určité části délky postele. Zde je důležité vybírat takovou zábranu, aby vaše dítě nepropadlo, pokud je postel pro dítě menšího vzrůstu, raději bych doporučil postel se zábranou po celé délce, což je ovšem nekomfortní pro vstup a výstup z postele, z tohoto důvodu doporučím dětskou postel se zábranou po většině délky postele, bez zábrany je pouze místo pro vstup do postele, které dítěti zajišťuje pohodlný přístup.

Snímatelná nebo pevná zábrana na dětské posteli?

Každý typ zábrany má nějakou výhodu, pevná zábrana je většinou robustnější a mnohdy je postel s ní i levnější. Naopak postel se snímatelnou zábranou je často o něco dražší, zábrana je pouze nějak připojená, ale pro svůj účel drží dostatečně. Při koupi dětské postele s pevnou zábranou možná něco ušetříte, ale nejspíše si přivodíte další investici do budoucna, kdy budete kupovat postel bez zábrany. Myslete proto dopředu a dobře si koupi dětské postele promyslete, můžete tak ušetřit finance a starosti do budoucna.

Výhody postele se zábranou

Bezpečnost vašeho dítěte, některé děti se prostě pořád během spaní pohybují, koupi dětské postele se zábranou si uberete starosti a rozhodně se lépe vyspíte i vy. Další výhodou dětské postele se zábranou je možnost přehození věci přes zábranu, malé děti nerady ukládají věci zpět do skříně, často je pohodí na zem či postel kde se věci pokrčí a zmuchlají. Pokud děti mají postel se zábranou je dobré je naučit věci aspoň převěsit právě přes zábranu, možná to nevypadá úplně skvělé, ale určitě je to pro ně pohodlnější než ukládání a pro vás snesitelnější než zmuchlané věci na zemi či v posteli. Samozřejmě jak vaše dítě roste, můžete ho popudit k odstranění snímatelné zábrany na dětské posteli se záminkou, že si bude věci samo skládat do skříně, je už přeci dostatečně velké.