Dětské postele se zábranou seženeme v různém provedení

Dětská postel se zábranouNení důležité pouze materiálové provedení postele, ale také je důležité dispoziční provedení postele. Je důležité, jestli u postele chcete úložný prostor, nebo raději výsuvnou přistýlku. Také je dobré vybrat, jestli chcete postel s moderními barevnými odstíny, případně dětskou postel se zábranou s barevnými motivy nebo dětskou postel s motivy přírodního dřeva. Tyhle všechny věci je důležité zvážit před výběrem dětské postele.

Dispoziční provedení postele

O šířkách a délkách postele zde nebudeme mluvit, to musíte zvážit dle vašeho volného prostoru. Dítěti samozřejmě stačí i menší postel než je 90x220cm a proto je volba velikosti dětské postele se zábranou čistě na vás, ale podle mne stačí průměrná jednolůžková postel se zábranou. Důležitý je spíše výběr typu postele, někdo chce dětskou postel se zábranou a přistýlkou jiný zase dětskou postel se zábranou a úložným prostorem, případně volným prostorem pod postelí.

MT nábytek - prodejce postelí se zábranou

Dětské postele se zábranou a úložným prostorem

Praktičnost dětských postelí se zábranou a úložným prostorem je poměrně velká, tyto postele většinou ve své spodní části ukrývají vysouvací šuplík, který je možné naplnit nejrůznějšími věcmi a následně jej zasunout. Takovéto postele jsou vhodné především do bytů a pokojů kde není příliš moc místa pro skříně na oblečení atp. Prakticky se jedná o další využitý prostor, který by jinak byl zbytečně zaplněný vzduchem. Samozřejmě i do spodní části, která nemá šuplík, se dají takzvaně pod postel uložit věc. Takovýto úložný prostor není příliš vhodný pro oblečení, protože není plně uzavřen. A natlačené oblečení pod postelí opravdu nevypadá dobře, kdežto uložené ve vysouvacím šuplíku je dokonale chráněno před prachem a hlavně není na očích.

Dětské postele se zábranou a přistýlkou

akováto postel je vhodná pro každé dítě, u kterého počítáte s tím, že u něj může přespat kamarád. Pokud se vám nechce řešit další postel, případně spávat na karimatce či na zemi je jednodušší s tímto počítat již při výběru postele pro vaše dítě. Existují i dětské postele, které kombinují spodní volný prostor s výsuvným roštem a matrací. Takto využitý spodní prostor, sice nevyužijete jako úložný prostor. Ale pokud máte větší byt či dům, kde si dítě občas pozve kamaráda a nepotřebujete šetřit každé volné místo na věci, je toto poměrně optimální řešení jak občas poskytnout postel návštěvníkům vašeho domu.

Vzhled materiálů a barvy postelí

Poměrně oblíbené jsou v poslední době postele s motivem dřeva, ať už jde přímo o postele z či postele z laminátu. Nejoblíbenější je vzhled bukového dřeva následovaný jinými i exotickými odstíny dřeva například i mahagon je velice oblíbený, výjimkou nejsou ani jiné materiály, smrk, atp. V barevných provedeních je nejoblíbenější bílá barva, další je zelená, šedá a další nejrůznější odstíny dětských postelí se zábranou.